X Stajyer Taahhütnamesi
import_export time pin-drop map info close plus new-window texture engelsiz klima wifi usb bisiklet ring-hat ekspres-hat tek-bilet cift-bilet metrobus vapur tren metro havalimani hastane hastane tarife hattipi arrow-line-up arrow-line-down arrow-line-left arrow-line-right arrow-left arrow-right arrow-dropdown home navigation menu-location menu-map menu-card menu-stars menu-more search facebook twitter instagram youtube vine linkedin rss delete playlist_add loop list

STAJ BAŞVURUSU VE STAJ KOŞULLARI

İETT’de staja kabul edilme; birimlerin belirlediği kontenjanlar dahilinde ve çalışma programlarına uygunluk doğrultusunda yapılır. Stajyerlerin yükseköğretim kurumlarında ve Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinde devam ettiği sınıf, bölüm ve/veya staja zorunluluk durumu ve yabancı dil bilgileri staja kabul açısından öncelik nedenidir.

İETT web sitesi üzerinden duyurulan kriterlere uyan öğrenciler kurum tarafından yapılan yazılı ve mülakat sonrası sonuçlarına göre staja başlamaktadırlar.

Kurumumuzda Staj 3308 sayılı Mesleki Eğitim kanununa göre iki dönem halinde yapılır;

 

Yaz Dönemi

(Haziran-Eylül)

Kış Dönemi

(Eylül-Haziran)

Birimlerden Talep Toplanması
2-20 Şubat
6-30 Nisan
Staj Bölümlerinin İlan Edilmesi
2 Mart
4 Mayıs
Başvuruların Başlaması
2 Mart
4 Mayıs
Başvuruların Bitişi
31 Mart
30 Haziran
Başvuruların Değerlendirilmesi
1-10 Nisan
1-10 Temmuz
Sınava Hak Kazananların İlanı
15 Nisan
16 Temmuz
Sınav (Yazılı/Mülakat) Tarihi
15-30 Nisan
20-31 Temmuz
Sonuçların Değerlendirilmesi
4-15 Mayıs
3-14 Ağustos
Staja Hak Kazananların İlanı
15 Mayıs
17 Ağustos
Kesin Kayıt
18-29 Mayıs
17-28 Ağustos

 

Staj başvuruları Kurumun internet sitesinde yukarıda belirtilen tarihlerde site üzerinden başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Başvuru formları değerlendirildikten sonra İETT’de staja kabul edildiği halde geçerli mazereti olmaksızın staja başlayanlar ikinci kez staj başvurusunda bulunamaz.

İETT’de staj yapacakların; staja başlayacakları tarihte Mesleki ve Teknik Lise, Önlisans ve Lisans öğrencisi ya da yurtdışında bunlara denkliği kabul edilmiş Yükseköğretim kurumları öğrencisi olmaları şartı aranır.